Get Adobe Flash player

    Ochrona przed słońcem bez zmiany kolorów

Fizjokolor™
dla naturalnej percepcji kolorów. Essilor
wraz ze specjalistami w dziedzinie optyki opracował i opatentował metodę pomiaru jakości barwionej soczewki w aspekcie percepcji naturalnych barw.

z Jeleniogórskich Zakładów Optycznych!!! Od 1 kwietnia 2003r. wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne
AR2-IRYS, AR2-IRYS forte i AR-5 ZŁOCIEŃ nakładane na soczewki mineralne zostają standardowo wzgobacone o zupełnie nową warstwę hydrofobową (pozostając w dotychczasowej cenie).

Dzięki temu, powierzchnia soczewek mineralnych jest:
  • dużo łatwiejsza w czyszczeniu
  • jeszcze bardziej odporna na zaparowywanie i zwilżenie wodą
  • bardziej odporna na ścieranie
  • bardziej wytrzymała

a nowoczesne składniki warstwy hydrofobowej poprzez właściwości uszczelniające zwiększają ochronę powłok antyrefleksyjnych przed korozją chemiczną i plamami.

    AR2-IRYS plus
wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna + nowa warstwa hydrofobowa, nakładana na soczewki mineralne bezbarwne i fotochromowe o współczynniku załamania światła n=1.5÷1.9. Barwa odbicia resztkowego zależna jest od współczynnika załamania światła i zmienia się od zielonej dla soczewek o n=1.5 do wrzosowo-zielonej dla soczewek o n=1.9.

    AR5-ZŁOCIEŃ
wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna + nowa warstwa hydrofobowa, nakładana na soczewki mineralne bezbarwne i fotochromowe o współczynniku załamania światła n=1.5. Posiada subtelny złoty kolor odbicia resztkowego.


SOCZEWKI PROGRESYWNE NAJNOWSZEJ GENERACJI:

Firmy Essilor

    Varilux Physio
Innowacyjne soczewki progresywne zapewniające niezależnie od kierunku patrzenia, Wysoką Rozdzielczość Widzenia,większa ostrość i pole widzenia do dali, obszarze pośredni i obszarze ustabilizowanej mocy do bliży.

    Varilux Ellipse
soczewki progresywne do małych opraw okularowych z szerokim polem widzenia dali i bliży

    Varilux Computer
progresywne soczewki dla osób skupiających wzrok na ekranie monitora i klawiatury, prznosząc wzrok na przedmioty w dali (sala konferencyjna, recepcja ...), zalecane do wielogodzinnej pracy biurowej

    Anti Fatique
soczewki relaksacyjne dla osób w wieku 20-40 lat, wspierają wysiłek akomodacyjny i przynoszą ulgę zmęczonym oczom, dzięki niewielkiej zmianie mocy w dolnej części soczewki.